Dopravní omezení HORNBACH Čestlice: Z důvodu opravy mostu přes D1 (Dobřejovice - Průhonice) bude od 20. 4. do 9. 6. 2022 uzavřen výjezd směr Čestlice (EXIT 8). Využijte výjezd směr Brno (EXIT 6). Aktuální dopravní situace.

0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
Hornbach Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
193 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
Tuto informaci jste si vytiskli dne 23.05.22 v 22:31 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Podrobnosti záruky trvale nejnižších cen

Doba čtení: 7 min.
Cenová záruka

Naším úsilím je být pro domácí kutily a řemeslnické provozy první adresou, pokud jde o stavební projekty a renovace v domě i v zahradě. Proto sázíme na kompletní sortiment ve všech řemeslech, na zásoby o velkých objemech a kvalifikovaný poradenský servis i servisní výkony.

HORNBACH: Číslo 1 pro vaše projekty

Díky trvale nízkým cenám jsou v HORNBACHu i vaše velké projekty cenově dosažitelné.

Chceme našim zákazníkům nabídnout možnost rychle a pohodlně vše nakoupit na jednom místě, aniž by museli porovnávat ceny, chodit od jednoho k druhému, všechno shromažďovat a složitě vyhledávat.

Záruka trvale nízkých cen

A proto vždy nabízíme férové ceny na nejnižší úrovni v oboru a to:

  • na všechny výrobky a nejenom na několik vybraných druhů výrobků,
  • vždy a nejenom při zvláštních akcích,
  • pro všechny zákazníky a nejenom pro majitele slevových karet.

Naši odborníci na cenový průzkum jsou denně na cestách a zjišťují ceny výrobků našich konkurentů. Kdykoliv tak objevíme cenu nižší než u nás, naše ceny upravíme.

Při sortimentu více než 120 000 druhů výrobků se však může stát, že něco přehlédneme a našim konkurentům se dočasně podaří nabídnou nižší cenu. Pro tyto případy existuje záruka trvale nejnižších cen.

Najdete-li tedy u jiného prodejce identický výrobek, tzn. výrobek se stejným EAN kódem, levněji, bude vám nabídnuta stejná cena jako u daného prodejce, navíc snížená ještě o 10 % jako poděkování, že jste nás na tento cenový rozdíl upozornili.

Porovnání konkurence

Záruka trvale nejnižších cen je založena na následujících principech:

Naši konkurenti stále propagují akční ceny, slevové akce či jiné lákavé nabídky. Jsou-li ceny v rámci takové akce nižší než trvale nízké ceny, platí samozřejmě naše záruka trvale nejnižší ceny.

Cenová záruka platí pro ceny konkurentů, kteří provozují v naší zemi svůj obchod řádně, na základě platných zákonů, odvádí daně dle platných předpisů a zajišťují také služby a servis (prodejce s kamennou prodejnou, prodejce s e-shopem, prodejce s kamenou prodejnou i e-shopem). U prodejce s e-shopem bude přihlédnuto i k ceně dopravy. Nevztahuje se tedy na ceny příležitostných prodejců, zahraničních firem či soukromých osob, kteří daný výrobek prodávají.

Identický výrobek pro nás znamená, že má výrobek identický EAN kód (má stejného výrobce, stejné typové označení a jsou identické všechny specifické vlastnosti výrobku). Předpokladem je, že se jedná o srovnatelné jednotky resp. velikosti balení.

Srovnáváme-li cenu HORNBACHu s cenou jiných prodejců, musí/musely být obě ceny platné ke stejnému období. Cena jiného prodejce přitom musí/musela být platná minimálně jeden den.

Záruka trvale nejnižších cen může být uplatněna do 28 kalendářních dní ode dne nákupu. Den nákupu se počítá jako první den nákupu.

Cenová záruka bude poskytnuta jen na výrobek v množství běžném pro domácnost.

Cenovou záruku uplatníte po předložení originálu účtenky nebo faktury jako dokladu o nákupu.

V případě požadavku na cenovou záruku si vyhrazujeme individuální posouzení.

Záruka trvale nejnižších cen se nevztahuje:

Jako specialista na projekt vede HORNBACH v zásobě přes 120.000 výrobků v podobě skladových výrobků a výrobků na objednávku. To jsou naše řádné výrobky a pro každý jednotlivý výrobek platí záruka trvale nejnižších cen. Cenová záruka se naopak nevztahuje na zvláštní výrobky a výrobky na míru, které byly pro zákazníka speciálně zhotoveny. U výrobků, které pro zákazníka objednáváme na zakázku a individuálně kalkulujeme cenu, poskytujeme rovněž nejnižší možnou cenu. V případě požadavku na cenovou záruku si zde vyhrazujeme jednotlivé ověření.

HORNBACH nabízí potřebné služby i pro projekty. Od kvalifikovaného odborného poradenství přes montážní služby až po možnosti financování - absolutně spolehlivé a v nejlepší kvalitě. Tato kvalita není srovnatelná. Záruka trvale nejnižších cen proto platí jen pro výrobky nabízené za tyto ceny, nikoliv pro servisní služby.

Neplatí pro konkurenty a distributory, kteří zakoupený výrobek sami nezpracovávají. V opačném případě by mohla být snaha nakoupit cestou záruky trvale nejnižších cen obzvlášť výhodně velké množství a v rámci dalšího prodeje dosáhnout zisku na úkor našeho zákazníka. Vztahuje se pouze na množství obvyklé pro domácnost.

V rámci záruky trvale nejnižších cen nelze uplatnit snížené ceny u výprodejů, sezónních prodejů a odprodejů jednotlivých kusů.

Ceny, které byly poskytovány při (internetových) aukcích, nelze porovnávat s trvale nízkými cenami HORNBACHu platnými pro zákazníky.

Záruka trvale nejnižších cen se vztahuje na ceny našich konkurentů, kterými je výrobek označen a za něž je nabízen zákazníkům. Vztahuje se tedy na viditelně označenou cenu u výrobku resp. regálu. Záruka trvale nejnižších cen platí pro ceny, které konkurent poskytuje všem zákazníkům. To přepokládá, že jsou platné minimálně po dobu jednoho dne. Ceny HORNBACHu jsou platné pro všechny a kdykoliv. Jsou-li ceny konkurenta určeny jen vybraným zákazníkům, nechceme se s nimi poměřovat. Individuální nabídky jsou proto ze záruky trvale nejnižších cen vyloučeny.

Základem záruky trvale nejnižších cen je vždy cena výrobku. Cena, která vznikla, protože konkurent poskytl cenovou záruku, nemůže být důvodem cenové záruky HORNBACHu.

V HORNBACHu platí zásada „Okamžitě výhodně”. Jiní prodejci naopak nabízejí svým zákazníkům částečně „bonus” nebo podobná zvýhodnění, např. na základě celkového ročního obratu. Taková zvýhodnění nelze přiřadit žádnému určitému výrobku a tedy ani uplatnit pro záruku trvale nejnižších cen.

Cenová záruka neplatí v případě, že je tím výrobek nabízen za nižší než nákupní cenu. V České republice je možné takový prodej výrobků pod nákupní cenou za podmínek ustanovení § 2976 a násl. občanského zákoníku považovat za nekalosoutěžní a tudíž zakázané jednání, popř. je možno jej považovat za zneužití dominantního postavení za podmínek stanovených v ustanovení § 10 a § 11 odst. 1 písm. e) zákona o ochraně hospodářské soutěže. Z tohoto důvodu si ve zvláštních případech vyhrazujeme právo odmítnout poskytnutí cenové záruky, pokud by měla za následek prodej pod úrovní nákupní ceny.

Na základě lokálních dodavatelských struktur a sortimentu se mohou v ojedinělých případech vyskytnout v jednotlivých prodejnách HORNBACHu odlišné ceny. Vzhledem ke konkrétním důvodům záruka trvale nejnižších cen v těchto případech neplatí.

V zásadě si vyhrazujeme omezení prodeje.

nahoru
HORNBACH