0 Nákupní seznam 0 Nákupní košík
HORNBACH Praha - Černý Most Otevírací doba
Chlumecká 2398
198 00 Praha - Černý Most

servis-prahacm@hornbach.com
+420 225 357 - 000
po - pá: 7:00 - 21:00 hod.
so - ne: 8:00 - 21:00 hod.
1. 5. 2024 8:00 - 21:00 hod.
8. 5. 2024 zavřeno
Tuto informaci jste si vytiskli dne 27.04.24 v 14:26 h. Prosím vezměte na vědomí, že kvůli náhlým pohybům cen na světových trzích se ceny na tomto výtisku mohou lišit od aktuálních cen v den nákupu v prodejnách nebo na e-shopu.
Poradenství

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Máte už doma připravenou podlahovou krytinu a chcete se pustit do pokládky? Pokud máte vše připraveno, tak samozřejmě můžete. Pokud ještě nevíte, jak podlahovou krytinu chránit před vlhkostí, jak snížit kročejový hluk a jak elegantně dokončit práci pomocí podlahových lišt, tak čtěte dál. Poradíme vám, jak na to.

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Izolace, izolace a ještě jednou izolace

U všech podlahových krytin, které se pokládají na minerální podklady (potěr, přírodní kámen, dlažba atd.), se musí vždy nejprve položit parozábrana, která izoluje proti vlhkosti. Následující přehled ukazuje, zda je pro váš podklad doporučena zvuková izolace, a zda je bezpodmínečně nutná parozábrana.

Vzhledem k tomu, že uvedené doby schnutí závisí na klimatických podmínkách, je třeba je chápat pouze jako orientační. Pro jistotu připočtěte 2 týdny. Následující podklady nejsou vhodné: staré koberce, plstěné podlahy (nehygienické, někdy příliš měkké, chybí parozábrana), kamenné dřevěné potěry (příliš vysoká zbytková vlhkost) apod.

Základ Doba schnutí Zbytková vlhkost CM-% Zvuková izolace podlahy Parotěsná zábrana/ nezbytně nutná
Cementový potěr 1 cm za týden < 2,5 % Ano Ano
Anhydritový potěr 2 cm za týden < 0,3 % Ano Ano
Litý asfalt od 18 °C - Ano Ne
Magnezitový potěr - Vyrovnání vlhkosti Ano Ano
Minerální vyrovnávací směsi podle pokynů výrobce - Ano Ano
Suchý potěr - - Ano Ne
Suchý potěr - - Ano Ne 2)
Dřevo - - Ano Ne 2)
PVC - - Ano Ne 1)
Keramické dlaždice - - Ano Ano

1) Pokud je nepoškozená.
2) Dřevěná konstrukce musí být dostatečně větraná. Dodržujte také informace výrobce uvedené v příslušných příbalových letácích k výrobku. Dřevěný podklad (dřevotřískové desky, dřevěná podlahová prkna apod.) zásadně nesmí být vzduchotěsně uzavřen aplikací jiných materiálů, protože by se tak pod bariérou vytvořilo ideální mikroklima pro mikroorganismy, které by podklad zničily. Musí být proto zajištěno dostatečné větrání. V místě napojení na stěnu musí být instalovány lišty, které větrací a musí být vytvořeny průchody mezi podlahovou konstrukcí a podlahou. Je třeba zajistit, aby stávající vzduchová dutina pod konstrukcí byla trvale suchá, aby nebyla v žádném ročním období narušena rovnoměrná vlhkost dřevěné konstrukce, a proto lze od PE fólie jako parozábrany upustit. Podlahové desky se vždy pokládají kolmo na stávající dřevěné podlahové desky jako podklad.

6 dobrých důvodů pro zvukovou izolaci podlahy

Kročejový a nárazový zvuk ovlivňuje především izolační podložka příslušné podlahové krytiny. Některé laminátové a parketové podlahy jsou proto od počátku opatřeny izolační podložkou.
Pokud vaše tvrdá podlahová krytina nemá zvukovou izolaci, mohou být lékem na nepříjemný hluk moderní zvukově izolační výrobky. Pomocí fólií a izolace je často možné snížit hladinu hluku až na polovinu - to je přibližně 5-6 dB.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    1. Snížení hluku při chůzi

    Podlahy s tvrdým povrchem, např. laminátové, často vydávají hlasité zvuky při chůzi, které jsou v místnosti vnímány jako rušivé. Tyto zvuky se označují jako kročejový hluk nebo hluk v místnosti.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    2. Izolace nárazového zvuku

    Při chůzi po tvrdých podlahách, jako je laminátová podlaha, jsou místnosti pod ní rušeny nárazovým zvukem. V bytech je obzvláště důležité tento nárazový zvuk izolovat.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    3. Zajištění stability tlaku

    U laminátových podlah se systémem pokládky click se doporučuje použít podložku odolnou proti tlaku. Zabráníte tak možnému poškození oblasti pera a drážky těžkými předměty. Doporučuje se pevnost v tlaku nejméně 2 tuny na metr krychlový.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    4. Větší pohodlí při chůzi

    Tvrdé podlahové krytiny mohou kvůli svému povrchu omezovat pohodlí při chůzi. Tlakově pružná izolační podložka může zvýšit pohodlí při chůzi. Pro podlahy s velmi tvrdými izolačními materiály se doporučuje speciální vyrovnávací podložka.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    5. Vyrovnávání nerovností

    Fólie a podkladní vrstvy jsou schopny vyrovnat i drobné nerovnosti podkladu. Nejvhodnější jsou izolační podložky, které mají zároveň vysokou pevnost v tlaku.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    6. Ochrana proti vlhkosti

    Podlahy citlivé na vlhkost, jako jsou laminátové podlahy nebo parkety, je třeba při pokládce na minerální podklad chránit před vlhkostí. Paropropustnost použité fólie by měla být alespoň sd > 100 m. Čím vyšší je hodnota sd, tím nepropustnější je materiál pro vodu.

Jakou fólii a izolaci pod podlahu vybrat

Izolační materiály jsou k dispozici v různých tloušťkách s integrovanou ochranou proti vlhkosti nebo bez ní (např. 1,6-5 mm, výrobce: Selit). Tenké izolační materiály jsou vhodné zejména pro nízké montážní výšky, zatímco silnější materiály mají dobré tepelně izolační vlastnosti a jsou vhodné například pro vyrovnání starých podlahových desek.

Fólie s ochranou proti vlhkosti jsou vhodné pro pokládku na minerální podklady. Při nákupu se vždy řiďte všemi pokyny výrobce nebo vyhledejte odbornou radu.

Předem si ověřte, zda je vaše laminátová nebo parketová podlaha vhodná pro pokládku na podlahové vytápění.
Většinu izolačních podkladových fólií lze pokládat na elektrické podlahové vytápění. U teplovodního podlahového vytápění musíte kromě izolační podložky položit také PE fólii (pokud již izolační podložka nemá integrovanou parozábranu). Dbejte také na to, aby tepelný odpor podlahové konstrukce (opotřebená podlaha a izolační podložka) nepřesáhl hodnotu 0,15 m²K/W, jinak by se zhoršil topný výkon vašeho teplovodního podlahového vytápění.

Pokud má vaše nová laminátová nebo parketová podlaha již integrovanou izolační podložku, ujistěte se, že není příliš tenká (méně než 1 mm).
Pokud je podložka příliš tenká, nelze vyrovnat případné nerovnosti v podkladu. Pokud je to při instalaci nutné, doporučujeme zakoupit dodatečnou izolační podložku, která dokáže drobné nerovnosti do určité míry vyrovnat a je odolná proti tlaku. Podrobnější informace o vyrovnávání nerovností naleznete v návodu výrobce u příslušného výrobku.

Raději se pojistit, než litovat? Chytrá myšlenka: Pokud položíte dvojitou vrstvu podložky pro izolaci zvuku - tj. dvě vrstvy nad sebou - můžete si myslet, že se izolační účinek zdvojnásobí. Bohužel se mýlíte.

Dvojí pokládka izolačních podložek nezlepšuje hodnoty kročejového ani nárazového hluku.

Společnost Selit

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Nejčastější chyby při pokládce podlahy

  • Otevřené spáry a praskliny
    K poškození může dojít v oblasti spojů v systému click, pokud má izolační materiál příliš vysoký třecí odpor nebo se izolační podkladové desky překrývají.
  • Hluk navzdory izolaci
    Podklad není optimálně připraven nebo se izolační podkladové vrstvy překrývají.
  • Podlahová krytina se deformuje směrem dovnitř (je vydutá)
    Chybějící zábrana proti vlhkosti, pokud byla podlaha položena na minerální podklad, nebo nedostatečné utěsnění spojů PE fólií nebo nedostatečné překrytí samostatně položených parotěsných vrstev PE. Použitá parotěsná vrstva může být také poškozena.
  • Trhliny v oblasti spár podlahové krytiny (obvykle probíhající v pravém úhlu)
    Izolační podložka může být vyrobena z příliš měkkého materiálu. Doporučují se izolační materiály, které umožňují stlačení materiálu maximálně o 0,5 mm při tlakovém zatížení alespoň 2 t/kubický metr.
  • Okraje podlahy jsou zduřelé nebo zakřivené
    Zkontrolujte, zda při pokládce PE parozábrany se směrem ke stěně nevytvořil žlábek nebo zda nebylo správně aplikováno lepení napojení na stěnu (u výrobků včetně parozábrany).
  • Tvorba plísní a nepříjemný zápach na soklových lištách
    Použití parotěsných zábran při pokládce na organické/ekologické podlahy může vést k tvorbě kondenzační vody a kondenzátu, které mohou způsobit hnilobu a růst plísní.
  • Teplovodní podlahové vytápění již nedosahuje požadované teploty
    Pokud má použitá izolační podložka tepelný odpor alespoň 0,15 m2K/W, nemůže podlahovou krytinou pronikat dostatečné množství tepla.
  • Místo izolační podložky je použit starý koberec
    To může vést k nežádoucímu vytváření spár v důsledku chyb v pokládce, což může mít za následek bobtnání a vyboulení plovoucí podlahové krytiny. Proto je lepší starý koberec odstranit a použít izolační podložku.

Jak položit izolaci pod podlahu

  • Před pokládkou izolační fólie očistěte podklad koštětem a odstraňte případné zbytky lepidla nebo barvy.
  • Položte PE fólii
  • V případě potřeby položte PE parotěsnou vrstvu (u minerálních podkladů a pokud již není integrována ve vlastním izolačním materiálu).
  • V případě potřeby ponechte PE fólii i na stěnách ve výšce přibližně 5 cm. Jednotlivé fólie nechte překrýt o cca 10 cm a slepte je k sobě hliníkovou těsnicí páskou, aby byly parotěsné.
  • Rozložte izolační podložku
  • Nyní rozviňte izolační fólii a položte ji do jedné roviny se stěnou. Jednotlivé listy k sobě připevněte pomocí těsnicí pásky.

Dodržujte odstup s distančními podložkami

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Některé podlahové krytiny, např. laminátové, se pokládají vždy plovoucí. To znamená, že prkna nejsou spojena s podkladem. Mezi podlahovou krytinou a stěnami, sloupy, pilíři atd. se vytvářejí dilatační spáry, které vyrovnávají lineární roztažnost v případě teplotních výkyvů. To je u větších ploch ještě důležitější než u menších. Dilatační spáry také zabraňují vzniku zvukových mostů do vznikajícího zdiva.

K vytvoření mezer mezi stěnou a podlahovou krytinou se při pokládce používají distanční prvky. Při použití distančních podložek během instalace zajistěte obvodovou hranu/dilatační spáru 10-15 mm.

Jak položit PVC podlahu

Šachovnicový vzor, tygří kůže nebo dřevěný dekor? Podlaha z PVC nabízí celou řadu pozoruhodných vzorů. Zároveň je hygienická a trvanlivá. A pokládka? Se skvělým videem z projektové dílny HORNBACH a podrobným návodem to z ...více

Jak vybrat podlahové profily a podlahové lišty

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Zamyslete se nad vhodnými profily pro vaši podlahu. V závislosti na typu pokládky, povrchové úpravě a oblasti použití je zapotřebí přechodová lišta, ukončovací profil nebo profil pro schodišťové lišty. K dispozici jsou profily pro hmoždinky, přířezy a šroubování atd.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Přechodové lišty

    Chcete propojit dvě stejně vysoké podlahy? Pak je vhodná přechodová lišta. Vytváří plynulý přechod mezi dvěma úrovněmi podlahy nebo vyrovnává drobné nerovnosti (do cca 8 mm).

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Vyrovnávací profily

    S odpovídajícím profilem můžete vytvořit vizuálně dokonalý přechod mezi dvěma podlahovými krytinami s různou výškou (až do rozdílu výšky 17,5 mm).

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Schodové lišty

    Schodišťové lišty jsou ideální pro bezpečné upevnění a případné přizpůsobení různých tlouštěk podlah. Tyto profily se vyznačují vysokou nosností a bezpečností po instalaci.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Ukončovací profily

    Koncový, lemovací nebo ukončovací profil je ideálním profilem pro napojení na stěnu a je vhodný také pro ukončení podlahové krytiny u balkonových dveří.

Schovejte kabely

Jednou z velkých výhod profilů a lišt je to, že pod ně můžete schovat většinu kabelů v místnosti. Při nákupu si tedy ověřte, pro jaké tloušťky kabelů jsou tyto profily vhodné.

Jak namontovat podlahové lišty a profily

Přechodové lišty

01

Tam, kde se setkávají různé podlahové krytiny, může snadno dojít k nebezpečí zakopnutí, např. v oblasti dveří. Takové hrany lze zakrýt tzv. přechodovými lištami. Přechodovou lištu uřízněte podle rozměrů dveří. Od délky lišty na pravé a levé straně odečtěte tloušťku odstraněné zárubně.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
02

Zasuňte základní lištu do vybrání v podlaze (dodržujte vůli na okraji!). Označte a vyvrtejte otvory pro hmoždinky. Poté lištu přišroubujte.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
03

Dilatační spáru o tloušťce 10 mm zajistěte dřevěnými lištami a pokračujte v pokládce dřevěné podlahy podél této spáry. Nakonec jednoduše zatlačte kryt do přechodové lišty.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Montáž podlahových lišt na hmoždinky

04

Nejprve odstraňte starou podlahu. Poté vyvrtejte otvor o průměru 6 mm (pozor na dilatační spáry!). Použijte všechny dodané hmoždinky. Rozteč otvorů lze zvolit podle potřeby, ale dva krajní otvory by měly být vyvrtány co nejdále ven.
Odstraňte prach z vrtání a zkontrolujte hloubku vyvrtaného otvoru (= délka hmoždinky + 1 cm).

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
05

Zatlačte všechny dodané hmoždinky do příslušné drážky v profilu. Vyrovnejte hmoždinky nad vyvrtané otvory. Pevně zatlačte profil a hmoždinky do vyvrtaných otvorů a rovnoměrně je připevněte k podlaze. Zatlučte profil na místo (použijte kladívko).
Pro pozdější demontáž opatrně zajeďte špachtlí pod profil až k jednotlivým hlavičkám hmoždinek. V tomto místě hmoždinku prorazte kladivem. K opětovnému upevnění profilu jednoduše použijte nové hmoždinky.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Jak nalepit podlahovou lištu a profily

06

V ideálním případě přilepte základní profil k podkladu. Použijte montážní lepidlo (na kvalitní potěr nebo na dřevo) nebo dvousložkové lepidlo (na nekvalitní potěr a drolící se dilatační spáry).
Vyrovnejte základní profil v místě lepení, v případě potřeby opatrně odstraňte zbytky lepidla. Při vyrovnávání počítejte s dilatačními spárami mezi krytinou a profilem. Před zaklapnutím vrchního profilu musí lepidlo zcela vytvrdnout.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
07

Vyznačte otvory (dbejte na dilatační spáry). Nejvzdálenější otvory vyvrtejte co nejdále, max. 4 cm od bočního okraje. K montáži použijte šrouby s válcovou hlavou. Horní profil nasaďte rukou na základní profil a zacvakněte jej na místo. V případě potřeby se profil automaticky přizpůsobí výškovým rozdílům díky závěsné liště. Horní profil upevněte pomocí kladiva a příklepového bloku.
Chcete-li jej v případě potřeby sejmout, opatrně zajeďte pod profil špachtlí a opatrně jej vyklopte na délku 20 cm. Jakmile se horní profil uvolní, opatrně jej stáhněte díky integrovaným zahnutým zubům. Po sejmutí lze horní profil rovněž znovu nasadit obvyklým způsobem.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Jak podlahové lišty a profily přišroubovat

08

Nejprve přilepte nebo přišroubujte základní profil k podkladu (doporučujeme). Při šroubování vyrovnejte základní profil (dbejte na dilatační spáry), vyvrtejte 5 mm otvory skrz otvory pro šrouby v profilu, upevněte hmoždinky a přišroubujte.
Při lepení použijte dvousložkové lepidlo nebo jiné velmi pevné lepidlo (např. Kleberit). Po upevnění profilu nechte lepidlo zcela vytvrdnout.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
09

Připevněte horní profil k základnímu profilu. Horní profil se automaticky přizpůsobí výškovým rozdílům. Poté horní profil upevněte na místo pomocí vhodných samovrtných šroubů přes otvory pro šrouby v profilu. Volba šroubů závisí na instalační výšce (postupujte podle pokynů výrobce). V ideálním případě upevněte šrouby pomocí aku šroubováku (střední krouticí moment) s použitím lehkého tlaku.
Pro pozdější demontáž lze upevněné šrouby jednoduše vyšroubovat a znovu zašroubovat.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Jak instalovat lišty na kabely

10

Základní profil přišroubujte nebo přilepte (viz šroubovací profil). Pokud jsou v liště na kabely položeny kabely pod napětím, musí být profil odborně uzemněn ochranným vodičem.
Při pokládce několika lišt za sebou je propojte ukončovacími profily. Datové a reproduktorové kabely nevyžadují ochranný vodič.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
11

Vložte kabely do lišty základního profilu. Každých 30 cm svažte několik kabelů. Kabely nesmí být v liště rozděleny nebo prodlouženy!
Umístěte horní profil tak, aby nedošlo k zachycení kabelů. Vyberte vhodné samořezné šrouby a k upevnění horního profilu k základnímu profilu použijte nejlépe aku šroubovák (střední krouticí moment).

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Jak instalovat schodové lišty

12

V případě potřeby vyrovnejte schody opravným plnivem. Krytinu na schody nařežte na požadovanou velikost a přilepte ji ke schodům. Nyní umístěte základní a horní profily a sešroubujte je k sobě. Za tímto účelem pevně přitlačte svislou nohu horního profilu ke stoupačce a vyvrtejte otvory o průměru 5 mm ve schůdku skrz otvory pro šrouby v základním profilu. Nyní profil přišroubujte pomocí hmoždinek (u dřevěných schodů bez hmoždinek).

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy
13

Odstraňte horní profil a v případě potřeby přilepte k příslušnému kroku izolační podložku (2 mm), abyste vyrovnali tloušťku materiálu základního profilu. Vyřízněte podlahu pro schod na požadovaný rozměr a rovněž ji přilepte na místo. Umístěte horní profil na horní část a připevněte jej na místo pomocí příslušných samořezných šroubů. Klepněte na horní profil kladivem a závitníkem a utáhněte samořezné šrouby.
Pokud bude později nutné šroubovací profily odstranit, lze pevné šrouby jednoduše vyšroubovat a znovu zašroubovat.

 Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Jak vybrat a namontovat soklové lišty

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Vaše nová podlaha se naplno projeví až se správnými soklovými lištami. Kromě toho lišty mezi podlahovou krytinou a stěnou zabraňují usazování nečistot v dilatačních spárách nebo nárazům, které znečišťují stěnu, např. při čištění nebo vysávání podlahy. Lišty jsou k dispozici v mnoha dekorech a provedeních.

Odpovídající nebo doporučená soklová lišta je vždy přiřazena k příslušné podlaze v našem sortimentu podlahových krytin. Téměř všechny dostupné soklové lišty lze snadno namontovat pomocí upevňovacího systému a bez viditelných šroubů nebo hřebíků. Standardní délky lišt se mohou lišit v závislosti na použitém podkladovém materiálu.


Jak vybrat soklovou lištu

Lišty jsou k dispozici v široké škále povrchů, materiálů a dekorů. Existují i verze v kůži, hliníku nebo s individuálními strukturami a dokonce i s digitálním potiskem. Lišty jsou obvykle laminované, dýhované nebo vyrobené z korku a jsou nalepené na nosné desce z MDF. Existují dokonce i ohýbatelné lišty pro oblouky a lišty pro kobercové podlahy, které jsou vhodné pro vlepení kobercových pásů.

Obecné pravidlo zní: Jaká podlahová krytina, taková lišta, ale samozřejmě si můžete vybrat povrch, který kontrastuje se vzhledem vaší podlahy: např. růžový, bílý nebo ve vzhledu hadí kůže.

Koncové lišty, vnitřní a vnější rohy a tvarovky pro podlahové lišty jsou obvykle k dispozici tak, aby ladily s lištami v odpovídajícím vzhledu povrchu. Pokud dáváte přednost něčemu neobvyklejšímu, můžete si vybrat také lišty s jiným vzhledem, než mají soklové lišty. Obzvláště oblíbené jsou lišty v mosazných, hliníkových nebo zlatých odstínech, které v místnosti vytvářejí vizuální akcenty.
Pro topné trubky jsou k dispozici dvoudílné rozety v nejrůznějších barvách, které se umístí kolem trubky a připnou se k sobě.

Jak a co si připravit na pokládku podlahy

Jak namontovat soklové lišty na roh

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Nejprve změřte stranu vnitřního rohu.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Pak uřízněte první lištu na vnitřní úhel a připevněte ji ke stěně.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Nyní pomocí čtverce změřte kus stěny pro další lištu.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Konec lišty směrem k vnitřnímu rohu uřízněte na vnitřní úkos a konec směrem k vnějšímu rohu na vnější úkos. Nasaďte lištu a připevněte ji ke stěně.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Další kus stěny opět odměřte pomocí úhelníku.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

    Konce lišty seřízněte podle rohů na vnitřní nebo vnější úkos a připevněte ke stěně.

Bílé podlahové lišty jsou moderní a trendy

Víte, že nejen barva, ale také tvar vaší nové lišty ovlivňuje působení místnosti? Následující obrázky se liší pouze výškou a tvarem lišt v bílé barvě. Všechny ostatní prvky jsou naprosto stejné. Přesto vypadá místnost s různými lištami úplně jinak.

  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy
  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy
  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy
  • 
				Jak a co si připravit na pokl&#225;dku podlahy

Tip

Chcete, aby barva vašich soklových lišt přesně odpovídala barvě stěn? Pak si jednoduše vyberte lišty, které lze natřít běžnými emulzními barvami.

Moderní LED soklové lišty

Toto nepřímé osvětlení nejen skvěle vypadá, ale také vytváří zajímavé světelné efekty v každé místnosti. Diskrétní LED osvětlení můžete nainstalovat do oblasti podlahy, stěn nebo stropu, v závislosti na svém osobním vkusu.

Moderní soklové LED lišty jsou také vhodné pro téměř všechny podlahové krytiny, nejlépe pro laminátové podlahy, parkety, PVC/vinyl a dlažbu.

LED pásku můžete zkombinovat s odpovídající lištou dle vlastního výběru a vést jej podél stěn nebo schodiště. LED pásky jsou k dispozici samostatně a lze je snadno vyměnit podle vlastního vkusu. Můžete tak vytvořit příjemnou atmosféru a bezpečné cesty i za tmy.

Barevné světlo poskytuje zvýraznění - teplé barvy vnášejí do místnosti útulnost a příjemnou atmosféru, zatímco chladné barvy vytvářejí dojem řádu a struktury.

Jak a co si připravit na pokládku podlahy
nahoru